![]()
31 desember 2009 | ||
| Rallycross | ||
|
Herbjørn Haug | |
29 desember 2009 | ||
| Rally | ||
|
Aleksander Wiik: Hell i uhell, men mest uhell | |
29 desember 2009 | ||
| Rally | ||
|
Brann stoppet Anders Grøndal i Romjulsrally | |
28 desember 2009 | ||
| Rally | ||
|
Anders Grøndal stiller i Romjulsrally med trenings-bilen | |
23 desember 2009 | ||
| Formel 1 | ||
|
Michael Schumacher og Ross Brawn er igjen på samme lag | |
22 desember 2009 | ||
| Baneracing | ||
|
Norges største Formel 1-håp, Pål Varhaug, har vært overlegent raskest i forberedelsene til neste års sesong i GP3. -Ingen ting er bedre enn å ta juleferie med å være på toppen av resultatlistene, sier 18 åringen fra Ålgård i Rogaland. Pål Varhaug er ansett som Norges største Formel 1-håp gjennom tidende, og gjennomførte i 2009 en sterk sesong i Formel Master, kun to hakk under Formel 1. Til neste år forsvinner imidlertid Formel Master til fordel for den spennende klassen GP3, hvor Pål Varhaug er en av favorittene. -GP3-bilen minner mer om en F1-bil med en stor vinge foran og en liten vinge bak. Dessuten har den turbo, og er litt raskere enn Formel Master-bilen. Og fra GP3 er det en mer tydelig vei videre til GP2 før man får sjansen i Formel 1, forklarer Varhaug. GP3-bil-ene er imidlertid ikke klare for testing enda, så de fleste som skal kjøre det nye mesterskapet har brukt de siste ukene til å teste Formel Master-biler på tyske Hockenheim, i Portimao i Portugal og i spanske Barcelona. Og den som har vært raskest på samtlige av testene er Pål Varhaug fra Norge!
|
Pål Varhaug overlegen på vintertestere | |
21 desember 2009 | ||
| Baneracing | ||
|
Anders Krohn, 22, skrev nettopp under på en avtale med Andersen Racing om å kjøre i det Amerikanske Formel Star Mazda Mester-skapet i 2010. Andersen Racing og Anders dominerte det Amerikanske Formel 2000 Mesterskapet i 2008, og fører / teamkombi-nasjonen er nå sammen igjen etter en sesong fra hverandre. ”Jeg er meget glad over det programmet vi har på plass, og det føles bra å ha noe på plass så tidlig. Det å komme tilbake til Andersen Racing er en fantastisk følelse, og det er kjekt å komme hjem til teamet som tok en sjanse på meg for to år siden.” Kommenterte en lykkelig Anders Krohn kort tid etter avtalen var på plass. Star Mazda Mesterskapet består av 13 løp I 2010, med løp over hele USA og Canada. Terminlisten er en av de mest varierte innen racingindustrien, med to gateløp, to ovalløp og ni baneløp. Star Mazda bilen er drevet av en 1,3 liters Mazda wankelmotor med hele 250 hestekrefter. Med en lav vekt på bare 500 kilo går det unna; på den raskeste banen på kalenderen har Star Mazda en gjennom-snittsfart på 233 km/t.Andersen Racing har vært ett toppteam i Formel 2000, Star Mazda og Indy Lights i en årrekke, og teameier Dan Andersen er meget glad for å ha Anders tilbake hos det Florida-baserte teamet. "Alle oss her i Andersen Racing er kjempe-glade for å ha Anders tilbake i familien for 2010-sesongen. I vår erfaring med Anders i 2008, viste han hvilket utrolig stort talent han er. Selv om han ikke kjørte for oss i 2009 fortsatte vi vårt vennskap, og vi er sikre på at Anders kommer til å vinne mange løp i mes-terskapskampen den kommende sesongen. Samtlige på teamet ville ha Anders tilbake igjen, og jeg er glad at vi kunne bli enige om ett samarbeid. "Krohn, som også er kjent som The Viking, har hatt en spennende vintersesong med jobbing med samarbeids-partnere for 2010 sesongen. Trallfa Industrier AS og Colosseum Dental AS går nå inn i deres fjerde år som hovedsponsorer for Anders, og de stiller sammen med NorseCutting& Abandonment(NCA). NCA er ettprofesjonelt Oljefelt Servicefirma medden aller høyeste teknologi, og er en internasjonalaktør i olje og gass industrien.
|
Nye samarbeidspartnere og nytt team for Anders Krohn i 2010 | |
|
Helnorske Welmax/Ugland Offshore Racing skrev norges historie | 21 desember 2009 | |
| Båtracing | ||
|
Helnorske Welmax/Ugland Offshore Racing skrev norges historie, etter to bronseplasser i årets Class 1 World Powerboat Championsship 2009, og I Pole Position. Dette er første gangen at et HEL NORSK team har kommet på pallen etter endt sesong! Båten eies av Jørn Tandberg, pilotene er Jørn Tandberg (throtleman) og Kolbjørn Selmer (pilot). Resten av teamet med mekanikere og det hele er også fra Norge. Aldri før har et team fra Norge kommet på pallen sammenlagt. Hverken Bjørn Rune Gjelsten, Bård Eker eller Kjell Inge Røkke har greid dette tidligere. ” Jørn Tandberg er kjempeglad for årets eventyrlige sesong, og gleder seg stort til 2010. Innerst inne hadde jeg en drøm før årets sesong, at den skulle gi oss bronsemedalje er over all forventning. Jeg byttet pilot i sommer og fortsatte kjøringen sammen Kolbjørn Selmer som kom fra det italienske teamet Veneta Marina. Kolbjørn er en utrolig seriøs kar, og sammen så har vi fungert utmerket. Vi er allerede i gang med forberedelsene til neste sesong, men skal ta noen dagers juleferie nå, og så satser vi alt på at vi også neste år skal være blant de tre beste i Verdensmesterskapet”. ” Pilot Kolbjørn Selmer sier at han er veldig godt fornøyd med sesongen, og at de kom på pallen hele 7 ganger under årets Class 1 World Powerboat Championship. At vi i tillegg nå er historiske kommer i tillegg som en gledelig overraskelseJ Jeg fikk muligheten å være pilot for Welmax/Ugland Offshore Racing i sommer, noe jeg ikke har angret mye på at jeg takket ja til sier han. Selmer un-derstreker i tillegg at det er ikke to personer som har vunnet denne bronsemedaljen, men et helt team som har jobbet kjempebra gjennom hele sesongen. Dette er ikke en idrett for kun enkeltpersoner avslutter han, og gleder seg til allerede til første race i Rio de Janeiro 2010”. ”Team Manger Per Carsten Michelsen er strålende fornøyd med å ha fått være med på norges første medalje innenfor Class 1 World Powerboat Championship. Det å komme på pallen i dette laget er i seg selv en stor prestasjon, at det gjøres med en hel norsk gjeng er spesielt artig sier han. Det er stort potensiale i båten og vi sitter på en ”uslipen diamant”, som skal pusses litt på for-an neste sesong. De skal få noe å bryne seg på når sesongen 2010 starter igjen. Budsjettet for neste sesong begynner å falle på plass og det hele ser veldig positivt ut avslutter Per Carsten Michelsen”.
|
Throttleman Jørn Tandberg (tv) og Pilot Kolbjørn Selmer skrev historie | |
16 desember 2009 | ||
| Båtracing | ||
|
Marit Strømøy avsluttet se-songen med en 5. plass
Foto: Strømøy Racing | |
13 desember 2009 | ||
| Rally (MC) | ||
|
Pål Anders Ullevålseter på den elektriske motorsykkelen | |
|
Pressemelding fra Welmax Ugland Racing etter gårsdagens tragiske ulykke | 12 desember 2009 | |
| Båtsport | ||
|
Victory 1 (arkivfoto) | |
10 desember 2009 | ||
| Motorsport | ||
|
Follestad Næringspark er un-der bygging i Røyken kom-mune. Det er i tilknytning til dette området Oslofjord Panoramic Racepark ønsker å etablere seg. | |
6 desember 2009 | ||
| Baneracing | ||
|
Møller Bil Motorsport oppsum-merer årets sesong | |
|
Welmax/Ugland Racing til Dubai for å kjøre Emirates/Dubai Duty Free Grand Prix | 4 desember 2009 | |
| Båtsport | ||
|
Welmax/Ugland Racing drar søndag ned til Dubai, for å kjøre Emirates/Dubai Duty Free Grand Prix Race 1 & 2. Dette er finalen av årets World Powerboat Championship. Welmax/Ugland Racing er den eneste båten fra Norge som deltar i dette Verdensmester-skapet! Båten ligger på en bronseplass før denne helgen, med hele 20 poeng foran Australske Maritimo. Men det skal kjøres om hele 20 poeng så ingen ting er avgjort. ” Båten og mekanikerne har allerede vært der nede en stund, for å finjustere og få testet båten sier Pilot Kolbjørn Selmer, som kom-mer ned på førstkommende søndag. Dette er som kjent en marginal sport, og alle de små detaljene/endringene vi kan gjøre på båten kan være svært utslagsgivende i sekunder. Vi drar ned for å sikre bronseplassen vi har sammenlagt, men samtidig gjør vi alt vi kan for å få en så god plassering som mulig. Vi koser oss på seierspallen sier Selmer. Throttleman Jørn Tandberg og Pilot Kolbjørn Selmer kjenner banen godt, og vet det kan svinge fra 2 meter høye bølger på utsiden til helt stille hav på innsiden. Men, vi ønsker oss størst mulig bølger og vi har ventet på dette løpet sier de i kor!”
|
Throttleman Jørn Tandberg (tv) og Pilot Kolbjørn Selmer kjen-ner banen godt, og vet det kan svinge fra 2 meter høye bølger på utsiden til helt stille hav på innsiden | |
|
Investerer hundretalls mill i motorsport ved Follestad Næringspark | 2 desember 2009 | |
| Motorsport | ||
|
Det er i dette området, sørvest av Follestad Næringspark, Oslofjord Panoramic Racepark skal bygges. Legg merke til utsikten over Oslofjorden | |
29 november 2009 | ||
| Motorsport | ||
|
Artig opplevelse for Engesvoll Motorsport i Telenor Arena
Foto: Rune Johannesen | |
|
Bilsportforbundet hedret førere: Tre nye gullratt-innehavere | 24 november 2009 | |
| Motorsport | ||
|
Petter (tv) og Henning Solberg (th) gratulerer Mats Lysen som den yngste innehaveren av Gullrattet | |
23 november 2009 | ||
| Motorsport | ||
|
Det er bekymringsfullt når enk-elte aktører i miljøet fremset-ter både uriktige og usaklige påstander i åpne Internett-forum, sier generalsekretær i NBF, Arild Antonsen | |
|